image Milani synon kualifikimin me fitore ndaj Liverpoolit dhe me dështimin e Portos, ja 11-shet startuese - Sinjali

Milani synon kualifikimin me fitore ndaj Liverpoolit dhe me dështimin e Portos, ja 11-shet startuese

news image

Milani luan sot ndeshjen vendimtare në Champions League, raporton Sinjali Sport.

Rossoneri e pret Liverpoolin në ‘San Siro’, nga ora 21:00.

Ekipi italian luan vetëm për fitore si dhe me mendjen në Portugali, ku shpreson që Porto të lëshojë pikë me Atletico Madridin.

Kuqezinjtë kanë katër pikë në pozitën e tretë, kurse vendi i dytë që është Porto ka pesë pikë.

Liverpooli është i vetmi ekip që ka siguruar kualifikimin nga grupi B me 15 pikë si lideri i tabelës.

11-shet startuese për këtë duel janë publikuar dhe ato janë:

MILAN (4-2-3-1): Maignan; Kalulu, Tomori, Romagnoli, Theo Hernandez; Tonali, Kessié; Messias, Diaz, Krunic; Ibrahimovic. Trajner. Pioli.

LIVERPOOL (4-3-3): Alisson; Williams, Konaté, Phillips, Tsimikas; Oxlade-Chamberlain, Morton, Minamino; Salah, Origi, Mané. Trajner. Klopp.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin