image Milani shënjestron mesfushorin e Serisë A - Sinjali

Milani shënjestron mesfushorin e Serisë A

news image

Milani është ende në kërkim të një mesfushori të ri pas dështimit për të nënshkruar me Renato Sanches dhe ata thuhet se kanë shtuar Adrien Tameze në listën e tyre të opsioneve të mundshme.

Kuqezinjtë duan të shtojnë disa lojtarë të tjerë në skuadrën e Stefano Piolit përpara sezonit që po afrohet me shpejtësi në Serie A, dhe një nga objektivat e tyre kyç është një mesfushor i ri pas largimit të Franck Kessie. Objektivi kryesor dukej se ishte Sanches, por ai përfundimisht u bashkua me Paris Saint-Germain, duke e detyruar Milanin të konsideronte alternativa.

Siç raporton Corriere dello Sport, Milani është tifoz i Tameze dhe e ka shtuar atë në listën e synimeve të mundshme të transferimit. 28-vjeçari kamerunas ka kaluar tashmë dy vjet në Itali me Hellas Verona dhe përvoja e tij në Serie A e bën atë një opsion tërheqës.

Mesfushori është i kontraktuar me Gialloblu deri në vitin 2024 dhe duket se do të ishte i përshtatshëm për sistemin e Piolit në kryeqytetin e Lombardisë. Ai ka një vlerë tregu prej rreth 10 milionë euro.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: