image Milani rihap bisedimet me Tottenham për Tangangan

Futboll

Milani rihap bisedimet me Tottenham për Tangangan

news image

Milani ka rindezur interesin e tyre për mbrojtësin Japhet Tanganga dhe ka rihapur bisedimet me Tottenhamin, raporton Gianluca Di Marzio.

Kuqezinjtë ende po kërkojnë të shtojnë disa përforcime të tjera në skuadrën e Stefano Piolit përpara mbylljes së afatit kalimtar, dhe një nga fushat e tyre të fokusit është mbrojtja. Tanganga ka qenë në radarin e Milanit për një kohë tani, por kontaktet fillestare me Spurs nuk dhanë rezultate.

Siç raportohet nga Gianluca Di Marzio, Milani tani ka rihapur bisedimet me Tottenhamin për Tanganga pasi ata kërkojnë të bien dakord për një marrëveshje. Kuqezinjtë duan të marrin anglezin në një marrëveshje huazimi me një opsion blerjeje të bashkangjitur, ndërsa skuadra e Premier League do të preferonte një shitje përfundimtare.

Negociatat janë duke vazhduar dhe priten përditësime javën e ardhshme, me më pak se dy javë të mbetura në afatin kalimtar të verës tani.

Tanganga nuk është paraqitur në Premier League për Spurs që kur pësoi një dëmtim të rëndë në gju sezonin e kaluar, i cili përfundoi sezonin e tij në fund të janarit.

/GazetaSinjaliSport/