image Milani regjistron në Serie A nënshkrimin e Origit - Sinjali

Milani regjistron në Serie A nënshkrimin e Origit

news image

Kontrata e Divock Origit me Milanin është depozituar zyrtarisht në Lega Calcio, kështu që kuqezinjtë do të njoftojnë nënshkrimin e tij së shpejti.

Faqja zyrtare e Lega Calcio konfirmon se kontrata e Origit është regjistruar nga Milani.

Reprezentuesi belg kishte kryer testet mjekësore dy javë më parë, por njoftimi u shty për shkak të çështjeve burokratike.

Ish-sulmuesi i Liverpoolit i është bashkuar kampionit të Serie A në transfertë të lirë pasi i skadoi kontrata me Reds. Ai tani është gati të nisë një kapitull të ri të karrierës së tij në Stadio Meazza.

Origi nuk u bashkua me shokët e tij të rinj në ditën e parë të parasezonit të hënën, por do të mbërrijë në Milanello për herë të parë sot.

Megjithatë, ai do të stërvitet veçmas nga pjesa tjetër e grupit për të paktën 10 ditë për t’u rikuperuar nga një dëmtim muskulor që pësoi në pjesën e dytë të sezonit të kaluar me Liverpool.

27-vjeçari kaloi shtatë vjet me Reds dhe shënoi 47 gola në 171 paraqitje në Anfield.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: