image Milani përgatit ofertën e tretë për Ketelaeren

Futboll

Milani përgatit ofertën e tretë për Ketelaeren

news image

Charles De Ketelaere po përgatitet për Superkupën e Belgjikës sonte dhe kjo mund të jetë ndeshja e tij e fundit për Club Brugge pasi Milani përgatitet të paraqesë ofertën e tretë.

Sulmuesi belg 21-vjeçar ka qenë objektivi kryesor i sulmit të kuqezinjve për pak kohë tani dhe ai duket se është i përshtatshëm për sistemin e Stefano Piolit në Lombardi. Këtë mbrëmje ai dhe Club Brugge do të përballen me Gent në Superkupën e Belgjikës dhe ai shpreson të mbyllë kohën e tij me klubin e qytetit të tij me një trofe të pestë.

Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, Milani është gati të dërgojë ofertën e tyre të tretë në Club Brugge për De Ketelaere, duke propozuar një marrëveshje me vlerë 30 milion eurosh plus 5 milion euro në shtesa, që është vetëm pak milion më poshtë ofertës së Leeds United.

Ata tashmë kanë rënë dakord për kushtet personale me belgun 21-vjeçar, i cili do të nënshkruante një kontratë pesëvjeçare me vlerë rreth 2.5 milionë euro neto në sezon. Milani është gati të bëjë një lëvizje vendimtare, por së pari duhet të presin Superkupën e Belgjikës.

/GazetaSinjaliSport/