image Milani përgatit kontratën e re për Piolin

Futboll

Milani përgatit kontratën e re për Piolin

news image

Milan raportohet se është në negociata për të zgjatur kontratën e trajnerit, Stefano Pioli, pas fillimit të tyre më të mirë në një sezon në gati 20 vjet.

Rossonerët janë në vendin e dytë në Serie A me 19 pikë, numri më i lartë i tyre në këtë fazë që nga fitorja e Scudettos në sezonin 2003-04.

Fitorja e tyre 3-2 ndaj Atalantas në udhëtim mbrëmë gjithashtu rriti besimin, ndërsa humbjet e Ligës së Kampionëve ndaj Liverpool dhe Atletico Madrid treguan disa shenja premtuese të përparimit.

Sipas MilanNews, klubi është aq i kënaqur me paraqitjet e tyre saqë janë gati të fillojnë negociatat për një kontratë të re me Piolin.

Marrëveshja e tij aktuale përfundon vetëm në fund të këtij sezoni, pasi mori drejtimin nga Marco Giampaolo i shkarkuar në tetor të vitit 2019.

Trajneri mbush 56 vjeç këtë muaj dhe ka arritur 56 fitore, 23 barazime dhe 18 humbje në stolin e Rossonerëve.

Ai gjithashtu i çoi ata në vendin e dytë në Serie A sezonin e kaluar, duke u kthyer në Ligën e Kampionëve pas shtatë vitesh./Gazeta Sinjali Sporti/