image Milani optimist për Ketelaeren, do të ngrit ofertën në 30 milionë euro

Futboll

Milani optimist për Ketelaeren, do të ngrit ofertën në 30 milionë euro

news image

Sipas raportimeve në Itali, Milani do të ngrit ofertën e tyre për Club Brugge për të nënshkruar Charles De Ketelaere pas një takimi me agjentin e lojtarit.

Reprezentuesi belg është objektivi kryesor i kuqezinjve në sulm, por oferta e tyre fillestare prej 20 milionë euro plus bonuset u refuzua nga Club Brugge.

Skuadra belge ka marrë një ofertë prej 30 milionë euro nga Leeds, kështu që kuqezinjve u është thënë se duhet të paktën të përputhen me ofertën nga Premier League.

Gazzetta dhe Sky Sport Italia e përshkruajnë ofertën e parë të Milanit si ‘eksploruese’ dhe pretendojnë se kuqezinjtë së shpejti do të përputhen me ofertën e Leeds. Sipas Tuttosport, sulmuesi 19-vjeçar i Milanit, Emil Roback mund të përfshihet në marrëveshje.

Drejtorët kuqezi takuan agjentin e De Ketelaere këtë javë duke marrë dritën jeshile nga lojtari për t’u bashkuar me klubin.

Hakim Ziyech i Chelseat mbetet një opsion për kampionët e Serisë A, por De Ketelaere kryeson listën e tyre të blerjeve, kështu që ata së pari do të përpiqen të nënshkruajnë me 21-vjeçarin.

Të dy lojtarët ende mund të transferohen në Stadio Meazza pasi marokeani mund të largohet nga Chelsea në huazim me një opsion për të blerë.

/GazetaSinjaliSport/