image Milani nuk dorëzohet për Sanches, shpreson ende në transferimin e tij

Futboll

Milani nuk dorëzohet për Sanches, shpreson ende në transferimin e tij

news image

Sipas Sky Sport Italia, shpresat e Milanit për të nënshkruar me Renato Sanches janë ende të gjalla pasi PSG nuk e ka finalizuar ende marrëveshjen me Lille.

Portugezi është prioriteti i kuqezinjve për të zëvendësuar Franck Kessié, i cili i është bashkuar Barcelonës si lojtar i lirë.

PSG-ja dukej se ishte në krye të listës për ish-yllin e Bayern Munichut me një ofertë afër 30 milionë euro.

Milani nuk është i gatshëm të ofrojë më shumë se 18 milionë euro, përfshirë bonuset, por tashmë ka arritur një marrëveshje verbale me 24-vjeçarin.

Presidenti i Lille pretendoi javën e kaluar se PSG nuk ka paraqitur ende një ofertë zyrtare për Sanches dhe sipas Sky Sport, Milani është ende në garë.

Kuqezinjtë nuk po dorëzohen dhe ende shpresojnë të arrijnë një marrëveshje me skuadrën e Ligue 1. Milani tashmë nuk arriti të transferonte Sven Botman nga Lille, i cili përfundimisht u bashkua me Newcastle United.

Milani njoftoi Origin si një transferim i lirë nga Liverpool të martën. Sulmuesi belg është nënshkrimi i parë i verës për kampionët e Serisë A.

/GazetaSinjaliSport/