image Milani ngec në negociatat me Bennacer, algjeriani po kërkon më shumë se dyfishin e pagës

Futboll

Milani ngec në negociatat me Bennacer, algjeriani po kërkon më shumë se dyfishin e pagës

news image

Milani po kërkon të lidhë mesfushorin Ismael Bennacer me një kontratë të re, por një takim i fundit me agjentin e tij thuhet se nuk pa ndonjë përparim në bisedime.

24-vjeçari algjerian luajti një rol kyç për Stefano Piolin në mesfushë sezonin e kaluar, duke bërë përshtypje kur luante para mbrojtjes. Bennacer u shfaq në 31 ndeshje në Serie A sezonin e kaluar dhe duket se do të mbetet një pjesë thelbësore e skuadrës për vitet e ardhshme.

Siç raportohet nga Calciomercato.com, agjenti i Bennacer ishte në Itali në fund të javës së kaluar dhe ai u takua me menaxhmentin e Milanit për të diskutuar më tej një kontratë të re.

Oferta e fundit e kuqezinjve qëndron në rreth 3 milionë euro neto në sezon, por kjo nuk u pranua pasi algjeriani po kërkon më shumë se dyfishin e pagës së tij aktuale neto prej 1.7 milionë euro.

Të dy palët duan të ecin përpara së bashku dhe ata do të takohen sërish me agjentin e Bennacer pas mbylljes së afatit kalimtar të verës në mënyrë që të mbyllin një marrëveshje.

/GazetaSinjaliSport/