image Milani merr lajme pozitive për Maingan, ja në cilën ndeshje pritet të rikthehet francezi
[wp-story id="814678"]

Futboll

Milani merr lajme pozitive për Maingan, ja në cilën ndeshje pritet të rikthehet francezi

news image

Rikuperimi i Mike Maignan po shkon mirë dhe portieri i Milanit po pret që t’i jepet drita jeshile për t’u rikthyer në stërvitjet e skuadrës, sugjerojnë raportet.

27-vjeçari francez u detyrua të largohej nga fusha pasi pësoi një dëmtim të muskulit gjatë kohës që ishte në detyrë ndërkombëtare muajin e kaluar.

Maignan ishte një pjesë kyçe e skuadrës fituese të Scudetto-s të Stefano Pioli sezonin e kaluar dhe mungesa e tij sigurisht që është ndjerë, me opsionin rezervë Ciprian Tatarusanu që ka zënë vendin e francezit.

Siç raportohet nga Tuttosport, Maignan tani është shëruar klinikisht nga lëndimi i tij dhe po pret që të lejohet të kthehet në stërvitjen e skuadrës.

27-vjeçari nuk do të marrë pjesë në ndeshjen e ardhshme të ligës kundër Hellas Verona, por shpreson të luajë në përballjen me Monzën më 22 tetor.

Maignan ka pasur një sezon të mirë deri më tani këtë sezon, duke pranuar tetë gola dhe duke mbajtur dy portë të paprekura në shtatë ndeshje të Serie A.

/GazetaSinjaliSport/