image Milani dhe Roma në bisedime për futbollistin francez - Sinjali

Milani dhe Roma në bisedime për futbollistin francez

news image

Menaxheri i përgjithshëm i Romës, Tiago Pinto takoi homologun e tij nga Milani, Frederic Massara për të diskutuar dje për shumë tema, njëra prej të cilave ishte e ardhmja e Jordan Veretout.

Mesfushori francez 29-vjeçar ka dalë nga planet e Jose Mourinhos në kryeqytetin italian dhe tani klubi po kërkon ta shkarkojë atë këtë verë, gati për të krijuar hapësirë në skuadër për opsione më të përshtatshme. Veretout është kontraktuar me Romën deri në vitin 2024 dhe fiton rreth 2 milionë euro neto në sezon duke përfshirë shtesat.

Siç raportohet nga Calciomercato.com, Pinto i sugjeroi idenë e Veretout Massara në takimin e djeshëm, kurioz për të parë nëse Milani ishte i prirur të merrte francezin. Stefano Pioli e njeh mirë 29-vjeçarin nga koha e tyre së bashku në Fiorentina dhe ai do të ishte një opsion me kosto mjaft të ulët.

Milani nuk është i interesuar aktualisht, megjithatë, dhe prioriteti i tyre kryesor aktualisht është objektivi i Paris Saint-Germain Renato Sanches, megjithëse Douglas Luiz i Aston Villa është gjithashtu një ide interesante.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: