image Milan ndahet në paqe me Juventusin, në një derbi të zbehtë - Sinjali

Milan ndahet në paqe me Juventusin, në një derbi të zbehtë

news image

Derbi i javës në Serie A u luajt në ‘San Siro’, ndërmjet Milanit dhe Juventusit, shkruan Sinjali Sport.

Derbi i dy rivalëve të vjetër përfundoi pa fitues e pa gola, ashtu siç ia nisi ndeshja 0-0.

90 minuta të cilët ishin të zbehtë duke mos treguar asnjë palë asgjë e rezultat i cili i shkoi përshtati më së shumti Interit.

Ky barazim që i dhuroi dy ekipeve nga një pikë i sheh skuadrat në këto pozita: Rossoneri me 49 pikë në vendin e tretë, kurse Zonja e Vjetër me 42 pikë gjendet në vendin e pestë.

 /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: