image Milan iu rikthehet fitoreve ndaj Venezias me lehtësi - Sinjali

Milan iu rikthehet fitoreve ndaj Venezias me lehtësi

news image

Milani i rikthehet fitoreve pas barazimit në derbin ndaj Juventusit, shkruan Sinjali Sport.

Rossoneri triumfoi ndaj Venezias me rezultat të pastër 2-0.

Kuqezinjtë dominuan gjatë tërë takimit, por golat i realizuan në pjesë të dytë me Brahim Diaz dhe Theo Hernandezin si realizatorët.

Me këtë fitore, vendasit barazohen me rivalin Interin, ku kanë të dyja nga 13 pikë në krye, kurse mysafirët e inkuadruar këtë sezon kanë tre pikë në pozitën e 18. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: