image Milan e tregon fuqinë edhe ndaj Lazios, triumfon me lehtësi

Futboll

Milan e tregon fuqinë edhe ndaj Lazios, triumfon me lehtësi

news image

Milan nuk di të ndalet në Serie A, transmeton Sinjali Sport.

Skuadra nga qyteti i modës ka mposhtur edhe Lazion në derbin e xhiros së tretë në elitën e futbollit italian.

Kuqezinjtë në “San Siro” fituan me rezultat 2-0 ndaj kryeqytetasve.

Leao dhe Ibrahimovic realizuan golat e fitores për rossonerin.

Me këtë fitore, Pioli e sheh vetën dhe ekipin e tij në krye të ligës, kurse Lazio ka pozitën e 6 me 6 pikë. /Gazeta Sinjali Sporti/