image Lazio e dërgon "msit" Igli Taren për ta transferuar Muriqin

Futboll

Futboll/ Lazio e dërgon “msit” Igli Taren për ta transferuar Muriqin

news image

Vedat Muriqi ka marrë vëmendjen e ekipeve të mëdha evropiane me paraqitjet e tij këtë sezon si me Fenerbahcen ashtu edhe me ekipin e Kosovës.

Një ekip që është shumë i interesuar për shërbimet e sulmuesit Kosovar është, Lazio.

Sipas “La Gazzeta dello Sport” Lazio do të tentojë ta transferojë Muriqin dhe për këtë e ka një plan.

Kryeqytetasit do ta dërgojnë Igli Taren në Turqi për ta bindur Muriqin të vij në Itali, duke ditur aftësitë bindëse të Tares./Gazeta Sinjali/