image Interi pranë marrëveshjes me Acerbin

Futboll

Interi pranë marrëveshjes me Acerbin

news image

Raportet sugjerojnë se Interi është afër një marrëveshjeje për mbrojtësin e Lazios, Francesco Acerbi, pas një hapi pozitiv përpara dje.

Nerazzurrët po kërkojnë të shtojnë një mbrojtës të ri në skuadrën e tyre përpara mbylljes së dritares së transferimit, të etur për të mbushur hapësirën e lënë nga Andrea Ranocchia në vijën e pasme të mbrojtjes.

Acerbi është një opsion me kosto të ulët, të cilin Simone Inzaghi e njeh mirë, dhe me pozicionin e tij në Lazio që duket gjithnjë e më toksik, një marrëveshje duket se i përshtatet të gjitha palëve.

Siç raportohet nga Gianluca Di Marzio, agjenti i Acerbit u takua me Lazion dje për të konfirmuar interesin e Interit për të përfunduar një transferim dhe klubi romak pranoi idenë e një marrëveshjeje huazimi me një opsion blerjeje të bashkangjitur, një hap kyç përpara.

Të dy klubet tani janë vendosur të takohen në një moment javën e ardhshme për të hekurosur detajet ekonomike të një marrëveshjeje.

Të dyja palët ndihen të sigurta dhe gjithçka mund të finalizohet brenda shtatë ditëve të ardhshme. Claudio Lotito me sa duket dëshiron rreth 4-5 milionë euro për Acerbi, por mund të pranojë një zbritje të lehtë në mënyrë që të arrijë marrëveshjen përtej linjës.

/GazetaSinjaliSport/