image Klubi italian hap bisedimet me Marcelon

Futboll

Klubi italian hap bisedimet me Marcelon

news image

Lazio ka nisur bisedimet me përfaqësuesit e Marcelos, ndërsa ata eksplorojnë një lëvizje të mundshme për ish-yllin e Real Madridit.

‘Biancocelestët’ po kërkojnë t’i përgjigjen blerjes së Paulo Dybala nga Roma dhe ata mund të marrin mbrojtësin 34-vjeçar brazilian këtë verë për të mbështetur rolin e tyre të mbrojtësit të majtë, i cili aktualisht është i zënë nga Elseid Hysaj dhe Adam Marusic.

Siç raportohet nga La Gazzetta dello Sport, Lazio tashmë është në bisedime me shoqëruesit e Marcelos për një transferim të mundshëm të lirë. Veterani brazilian do të ishte i lumtur të luante nën drejtimin e Maurizio Sarrit në kryeqytetin italian dhe ai kërkon një kontratë trevjeçare me vlerë rreth 2.5 milionë euro neto në sezon.

Lazio po e konsideron seriozisht këtë lëvizje, por shqetësimi kryesor i tyre është gjendja fizike e 34-vjeçarit. Sezonin e kaluar ai luajti vetëm 12 ndeshje në La Liga për Real Madridin, duke luajtur vetëm pesë prej tyre. Një dëmtim muskulor si dhe një sërë problemesh të tjera, e lanë atë jashtë fushës për një numër ndeshjesh gjithashtu.

/GazetaSinjaliSport/