image Man Utd gjen alternativën në rast se dështon transferimi i De Jong

Futboll

Man Utd gjen alternativën në rast se dështon transferimi i De Jong

news image

Manchester United është gati të bëjë një ofertë për mesfushorin e Lazios, Sergej Milinkovic-Savic nëse Frenkie de Jong vazhdon të refuzojë një transferim në Old Trafford, sugjerojnë raportet në Itali.

Skuadra e Premier League kishte qenë tashmë e interesuar për Milinkovic-Savic disa vite më parë, vetëm për t’u kundërshtuar nga çmimi i kërkuar mbi 100 milion euro.

Kjo mund të ndodhë tani, megjithëse 27-vjeçari është ende nën kontratë deri në qershor 2024 dhe nuk ka bërë asnjë sugjerim se dëshiron të largohet nga Lazio.

Manchester United ka qenë i frustruar në ndjekjen e De Jong-ut, pasi ndërsa Barcelona është e hapur për shitje, lojtari duket se është shumë kundër idesë për t’iu bashkuar klubit.

Ndër arsyet e hezitimit të tij është dështimi i tyre për t’u kualifikuar në Ligën e Kampionëve dhe kjo mund të jetë gjithashtu një problem për Milinkovic-Savic.

Sipas LaLazioSiamoNoi.it, Manchester United e sheh serbin si kandidatin e radhës nëse nuk arrin të bindë De Jong, edhe pse mund të ketë probleme të ngjashme duke e shtyrë lojtarin të pranojë.

/GazetaSinjaliSport/