image Lacazette pickohet nga rreth 10 grerëza, në dyshim për të luajtur miqësoren parasezonale me Lyon

Futboll

Lacazette pickohet nga rreth 10 grerëza, në dyshim për të luajtur miqësoren parasezonale me Lyon

news image

Alexandre Lacazette thuhet se mund të humbasë miqësoren parasezonale të Lyon të dielën pasi pësoi rreth 10 pickime grerëzash.

Skuadra e Ligue 1 ka udhëtuar në Holandë si pjesë e përgatitjeve të tyre parasezonale dhe do të përballet me Feyenoord – i cili përfundoi i treti në Eredivisie sezonin e kaluar – në Roterdam.

Por L’Equipe raporton se ish-sulmuesi i Arsenalit, Lacazette, ka dyshime për të marrë pjesë në atë ndeshje, pasi ai u sulmua nga grerëzat në një pyll holandez këtë javë.

Ish-sulmuesi i Fulham dhe Celtic dhe bashkëlojtari i Lyonit, Moussa Dembele, thuhet se u pickua nga grerëzat, por u kthye në stërvitje të enjten pasdite dhe pritet të paraqitet në De Kuip.

Por Lacazette tani është në një garë me kohën për t’u përgatitur për ndeshjen.

/GazetaSinjaliSport/