image Formacionet në derbin francez: Lyon - PSG/ Shaqiri e Ramos në bankë rezervë

Futboll

Formacionet në derbin francez: Lyon – PSG/ Shaqiri e Ramos në bankë rezervë

news image

PSG është mysafir i Lyonit, në kryederbin e xhiros së 20-të në Ligue 1.

Vendasit hynë në këtë takim pas pesë ndeshjeve pa fitore, ku kanë regjistruar një humbje dhe katër barazime.

Ndërkohë, PSG vazhdon me formën e mirë dhe do provojë të arkëtojë pikët e plota.

Xherdan Shaqiri e Sergio Ramos janë në bankën rezervë, kurse Messi e Neymar mungojnë

Formacionet zyrtare:

Lyon: Lopes; Da Silva, Boateng, Kukeba, Dubois, Guimaraes, Caqueret, Emerson, Paqueta, Aouar, Dembele

PSG: Navas; Dagba, Kimpembe, Marquinhos (c), Nuno Mendes; Paredes, Herrera, Verratti; Wijnaldum, Icardi, Mbappe /Gazeta Sinjali Sporti/