image Ky është i vetmi shikues që po "ndjek" ndeshjen Valencia-Atalanta - Sinjali

Sport/ Ky është i vetmi shikues që po “ndjek” ndeshjen Valencia-Atalanta

news image

Ndeshja e kthimit në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve midis Valencisë dhe Atalantës në Mestalla është duke u luajtur pa praninë e tifozëve.

Por jo krejt bosh.

Vetëm një tifoz po “ndjek” duelin mes skuadrës spanjolle dhe italiane në Ligën e Kampionëve – kjo është tifozi i Valencias, Vicente Navarro.

Klubi ndërtoi një statujë për tifozin e madh që ishte i verbër.

Ai humbi shikimin gjatë të 50-tave, ndërsa vdiq vitin e kaluar.

Sonte, statuja e tij është spektatori i vetëm i kësaj ndeshjeje./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin