image Ky është i dyshuari që e kërcënoi me thikë zyrtarin policor në Ferizaj - Sinjali

Ky është i dyshuari që e kërcënoi me thikë zyrtarin policor në Ferizaj

news image

Një zyrtar policor është kërcënuar me thikë mbrëmë në fshatin Zaskok të Ferizajt nga fqinji i tij, shkruan Gazeta Sinjali.

Gazeta Sinjali ka mësuar që personi që e kërcënoi zyrtarin policor, e që tashmë ndodhet në pranga, është Durim Delolli.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë njoftuar se polici ishte me motoçikletë duke udhëtuar nga fshati Zaskok për në Ferizaj, në momentin kur Delolli ia kishte ndërprerë rrugën.

Sipas të njëjtave burime, Delolli e kishte ofenduar zyrtarin policor me fjalë të ndryshme e pastaj fjalosjen e kishte vazhduar edhe në një lokal.

Si pasojë e rrjedhës së ngjarjes, polici ka deklaruar se për të mbrojtur veten e kishte nxjerrë edhe armën zyrtare, derisa ai ka qenë jashtë detyrës zyrtare.

Në lidhje me këtë rast, është raportuar edhe në raportin 24-orësh, ku thuhet se i dyshuari është arrestuar dhe rasti është iniciuar si “Kanosje”.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin