image Kuvendi përsëri dështon të votojë Projektligjin për UÇK-në - Sinjali

Kuvendi përsëri dështon të votojë Projektligjin për UÇK-në

news image

Edhe sot ka dështuar të votohet në parim Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së i sponsorizuar nga PDK-ja.

Ky projektligj mori votat e vetëm 35 deputetëve, ndërsa dy partitë LVV dhe LDK u përmbajtën nga votimi.

 “Vetëm 35 deputetë kanë marrë pjesë në këtë votim, rrjedhimisht do të duhet të provojmë sërish në seancën e radhës”, tha kryeparlamentarja Osmani. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin