image KFOR-i amerikan përuron një kënd lojërash në një fshat të Prishtinës

Sociale

KFOR-i amerikan përuron një kënd lojërash në një fshat të Prishtinës

news image

Një kënd i lojërave u përurua sot në fshatin Lebanë të komunës së Prishtinës, shkruan Gazeta Sinjali.

Siç njofton KFOR-i, ky kënd u përurua nga ushtarët e KFOR-it amerikan.

Projekti u iniciua dhe finalizua nga Ekipi Italian i Ndërlidhjes dhe Monitorimit që operon në rajonin e Prishtinës dhe u financua nga NATO.

“KFOR-i është çdo herë të kontribuojë në mënyrë të paanshme për një mjedis të sigurt për të gjithë qytetarët e Kosovës”, thuhet në njoftimin e tyre./Gazeta Sinjali/

https://www.facebook.com/NATOKFOR/videos/857769031429885/