image Këto janë tri ngjarjet kryesore që do të ndodhin në Kosovë
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Këto janë tri ngjarjet kryesore që do të ndodhin në Kosovë

news image

Këto janë tri ngjarjet e parashikuara për datën 3 maj që pritet të zhvillohen gjatë ditës:

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) mban konferencë për media me rastin e Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit. (Para Qeverisë së Kosovës, ora 11:00),

Mbahet manifestimi tradicional kulturor “Ditët e Agimit 2022”. (Shtëpia e Kulturës Zhegër, ora 16:00),

Qendra për Art Bashkëkohor Prishtinë dhe Muzeu i Artit Amerikan në Prishtinë prezantojnë vazhdimin e serisë “Roja e Natës” me ligjëratën e shkrimtares avangarde amerikane dhe koleksionistes Gertrude Stein, me titull “Krijimi i amerikanëve”. (Muzeu i Artit Amerikan Prishtinë, ora 21:00).

/GazetaSinjali/