image Katër skuadra të mëdha evropiane në garë për 'sensacionin' e Leipzig, Nkunku - Sinjali

Katër skuadra të mëdha evropiane në garë për ‘sensacionin’ e Leipzig, Nkunku

news image

Milani është emëruar nga L’Equipe si një nga klubet e interesuara për ‘vrasësin’ e RB Leipzig, Christopher Nkunku, së bashku me Chelsea, Manchester United dhe Barcelona.

Reprezentuesi francez ka qenë thjesht një sensacion këtë sezon, duke shënuar 34 gola në 49 ndeshje konkurruese për RB Leipzig, së bashku me 19 asistime për shokët e tij të skuadrës.

Nkunku u transferua nga Paris Saint-Germain në vitin 2019 për 13 milionë euro dhe raportet sugjerojnë se çmimi i tij tani po kalon 100 milionë euro.

Sipas L’Equipe, Milani është ndër pretendentët për nënshkrimin e 24-vjeçarit, së bashku me Chelsea, Manchester United dhe Barcelona.

Kuqezinjtë zakonisht i shmangen transfertave të mëdha, por bisedimet për një blerje nga Investcorp ose RedBird, si dhe kualifikimi i tyre në Champions League, po ushqejnë shpresat se ata mund të bëjnë një bujë në treg këtë verë me një nënshkrim të deklaratës.

Calciomercato.com e sheh gjithashtu Milanin duke ndjekur Nkunkun si lojtarin që mund t’i çojë ata në një nivel tjetër, veçanërisht për shkathtësinë e tij taktike që e lejon atë të luajë si trequartista, 9-sh i rremë ose në krah.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: