image Juventus ende nuk e shijon fitoren, barazon edhe në derbin italian ndaj Milanit - Sinjali

Juventus ende nuk e shijon fitoren, barazon edhe në derbin italian ndaj Milanit

news image

Derbi i javës së katërt në Serie A ka përfunduar mes Juventusit dhe Milanit, shkruan Sinjali Sport.

Bianconeri barazoi edhe me Rossonerin në “Allianz Stadium” me rezultat 1-1.

Vendasit filluan mirë, ku në minutën e katërt, Alvaro Morata i kaloi në epërsi përmes një kundërsulmi të shpejt.

Goli i barazimit nuk erdhi deri në minutën e 76, ku kroati Ante Rebic barazoi.

Zonja e vjetër po kalon formë të dobët në ligë, ku ende nuk e ka shijuar fitoren e i ka vetëm dy pikë, kurse mysafirët nga qyteti i modës kanë tre fitore nga dhe një barazim në katër ndeshjet e para në krye të Serie A.  /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: