image Interi dështon ta rimarr kreun e tabelës në Serie A, mposhtet në shtëpi nga Sassuolo

Futboll

Interi dështon ta rimarr kreun e tabelës në Serie A, mposhtet në shtëpi nga Sassuolo

news image

Kampioni në fuqi i Serie A-së, Interi kërkoi ta rimarr kreun e tabelës në sfidën ndaj Sassuolos, por dështoi, shkruan Sinjali Sport.

Nerazzurri e mposhtë në “Giuseppe Meazza”, nga skuadra e Sassuolos, me rezultat të pastër 0-2.

Raspadori dhe Scamacca i realizuan golat e fitores te zigjelbërit, duke arritur një fitore të madhe.

Mysafirët me këtë triumf pozicionohen në vendin e 11-të me 33 pikë të grumbulluara.

Zikaltërit mbeten në pozitën e dytë me 54 pikë dhe vazhdojnë të mbesin prapa rivalit më të madh, Milanit që mban kreun e tabelës.

 /Gazeta Sinjali Sporti/