image Infektohen me COVID-19 nxënës e mësimdhënës, kjo shkollë e Prishtinës kalon në mësim online - Sinjali

Infektohen me COVID-19 nxënës e mësimdhënës, kjo shkollë e Prishtinës kalon në mësim online

news image

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka marrë vendim që shkolla fillore dhe e mesme e ulët “Xhemail Mustafa” në Prishtinë të kalojë nga skenari “A” (mësimi në shkollë) në skenarin “C” (mësim online), raporton Gazeta Sinjali.

Ky vendim të cilin e ka siguruar Gazeta Sinjali, është marrë pasi që nga gjithsej 187 mësimdhënës dhe nxënës të testuar, prej tyre 16 nxënës dhe 4 mësimdhënës kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Më poshtë gjeni vendimin e plotë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin