image IHMK: Moti nesër me diell dhe vranësira - Sinjali

IHMK: Moti nesër me diell dhe vranësira

news image

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell e vranësira, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit të IHMK-së, në disa vende do të ketë reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: