image Gjini mbledh shtabin emergjent për rivlerësim të situatës pas vërshimeve
[wp-story id="814678"]

Siguri

Gjini mbledh shtabin emergjent për rivlerësim të situatës pas vërshimeve

news image

Kryetari i komunës së së Gjakovës Ardian Gjini, ka mbledhur sot shtabin emergjent, me të cilët e kanë bërë një rivlerësim të situatës e po ashtu edhe kanë përcaktuar veprimet e ditëve të ardhshme.

Kryetari Gjini bashkë me bashkëpunëtorët e tij gjatë ditës së sotme po qëndrojnë në teren, për tu njoftuar nga afër me gjendjen në të cilën ndodhen.

Po ashtu Gjini ka pritur edhe ministrin e Bujqësisë, Faton Pecin, me të cilin kanë biseduar për dëmet që janë shkaktuar në sektorin e bujqësisë dhe mundësinë e sjelljes së shpejtë të ndihmës për fermerët e dëmtuar.

/GazetaSinjali/