image Gjigantët evropian interesohen për Marco Asension - Sinjali

Gjigantët evropian interesohen për Marco Asension

news image

Arsenali dhe Liverpool po konkurrojnë për nënshkrimin e sulmuesit të Real Madridit, Marco Asensio, sipas El Nacional, përcjell Sinjali Sport.

Borussia Dortmund, Juventus dhe Milan janë gjithashtu të etur për 25-vjeçarin, i cili dëshiron të largohet nga Los Blancos pasi nuk është i preferuari i Carlo Ancelotti.

Asensio, ka kontratë aktuale e cila i skadon në vitin 2023, ku ka shënuar vetëm tre gola në 11 paraqitje për Realin deri më tani këtë sezon. /Gazeta Sinjali Sporti/  


Shpërndaje artikullin