image Gjest fantastik: Evertoni lejon tifozin që të gjuajë penalltinë pasi ndihmoi refugjatët ukrainas në invazionin rus - VIDEO

Futboll

Gjest fantastik: Evertoni lejon tifozin që të gjuajë penalltinë pasi ndihmoi refugjatët ukrainas në invazionin rus – VIDEO

news image

Super-tifozi i Evertonit, Paul Stratton, u nderua për punën e tij heroike duke ndihmuar Ukrainën gjatë miqësores parasezonale të Toffees me Dynamo Kyiv.

Punonjësi i këshillit të Liverpoolit u prezantua si një zëvendësues nga menaxheri Frank Lampard për të ekzekutuar një penallti gjatë lojës në Goodison Park.

Stratton u nderua nga vendi dhe mori një ovacion nga tifozët përpara se të përqafohej nga lojtarët e Evertonit.

Liverpool Echo raportoi se ish-oficeri i policisë udhëtoi në Poloni në mars për të ndihmuar refugjatët që po iknin nga Ukraina.

The Echo tha se ai ishte ‘i shoqëruar nga një libër frazash polak dhe një rrjet ish-kolegësh të policisë dhe ushtrisë’.

Dhe Stratton u vlerësua për punën e tij heroike me një moment që nuk do ta harrojë kurrë.

Pasi shënoi penalltinë, punonjësi i këshillit vrapoi pas portës në Gwladys Street End dhe ra në gjunjë përpara se të puthte simbolin e Evertonit.

Përfundoi një fitore 3-0 për skuadrën e Frank Lampard në Goodison Park përpara sezonit të ardhshëm.

/GazetaSinjaliSport/