image Gara e Scudettos në xhiron e fundit: Dy kopje të trofeut të Serisë A do të jenë të pranishme në dy stadiumet - Sinjali

Gara e Scudettos në xhiron e fundit: Dy kopje të trofeut të Serisë A do të jenë të pranishme në dy stadiumet

news image

Trofeu i Serie A do të shpërndahet të dielën në mbrëmje, por me Interin që luan në San Siro dhe Milanin jashtë Sassuolos, kjo po shkakton një makth logjistik për ceremoninë.

Fati i Scudettos do të vendoset në raundin e fundit të sezonit 2021-22 me vetëm dy pikë që ndajnë skuadrat në krye të tabelës.

Milani është lider dhe gjithashtu ka një rekord superior ballë për ballë me Interin, që do të thotë nëse të dyja skuadrat përfundojnë në nivel, atëherë kuqezinjtë do të kurorëzohen kampionë të Italisë.

Me të dy skuadrat të afta për të fituar dhe për të ngritur trofeun, kjo po shkakton një problem logjistik për Lega Serie A.

Sipas Calcio e Finanza, ata po planifikojnë të kenë gati artikujt e ndryshëm për ceremoninë e Scudetto-s në Stadio Giuseppe Meazza ku Interi përballet me Sampdoria dhe stadiumin Mapei në Reggio-Emilia, ku Milani do të përballet me Sassuolon.

Të dy stadiumet janë rreth 160 km larg njëri-tjetrit, kështu që Lega Serie A do të ndajë përfaqësuesit me Presidentin Lorenzo Casini që do të marrë pjesë në ndeshjen e Milanit dhe CEO Luigi De Siervo duke parë Interin.

Prandaj do të ketë dy kopje të trofeut të Serisë A, me dy grupe medaljesh.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: