image FOTO/ Shqiptari përplaset në pemë në Itali, dërgohet në spital me helikopter
[wp-story id="814678"]

Diasporë

FOTO/ Shqiptari përplaset në pemë në Itali, dërgohet në spital me helikopter

news image

Këto janë pamjet e një aksidenti të rëndë të ndodhur në Riçione të Italisë ku një shqiptar ka humbur drejtimin e furgonit dhe është përplasur fuqishëm me një pemë në anë të rrugës.

I plagosur shqiptari ka mundur që të dalë nga mjeti, por disa minuta më vonë është ndjerë keq.

Për shkak të gjendjes së rëndë ai është transportuar në një spital me helikopter.

Siç duket edhe nga pamjet, përplasja ka qenë shumë e fortë, aq sa makina është shkatërruar pothuajse e gjitha.

/GazetaSinjali/