image Shpat Deda publikon këngën e re "Rrugës"

Muzikë

Muzikë/ Shpat Deda publikon këngën e re “Rrugës”

news image

Këngëtari i mirënjohur shqiptar Shpat Deda, ka publikuar projektin më të ri muzikor.

Kënga titullohet “Rrugës” dhe është publikuar e shoqëruar me videoklip, transmeton Gazeta Sinjali.

Për tekstin dhe muzikën është përkujdesur vetë artisti, ndërsa për skenografinë kanë bashkëpunuar Andra Dauti, Dukagjin Mehmetaj.

Në videoklipin e kësaj kënge që është xhiruar nga Rron Ismajli, luajnë aktorët: Faton Deda, Alpin Ibrahimi, Dua Halili, Kaon Tigani.

Kënga është publikuar në kanalin zyrtar të artistit në YouTube dhe mbetet të shihet se a do të pëlqehet nga publiku./Gazeta Sinjali/