image "Rrugës për në Kosovë", Lajçak publikon fotografi me Escobarin

Politikë

“Rrugës për në Kosovë”, Lajçak publikon fotografi me Escobarin

news image

I ngarkuari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe i deleguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, janë nisur për në Kosovë.

Këtë e ka bërë të ditur Lajçak përmes një postimi në Twitter, raporton Gazeta Sinjali.

Ai ka publikuar një fotografi bashkë me Escobarin dhe ka shkruar “rrugës për në Kosovë“.

/GazetaSinjali/