image Zelensky flet me Macronin: Armët nga partnerët tonë janë rrugës për Ukrainë
[wp-story id="814678"]

Botë

Zelensky flet me Macronin: Armët nga partnerët tonë janë rrugës për Ukrainë

news image

Zelenskiy ka shkruar në Twitter se ai foli këtë mëngjes me presidentin francez Emmanuel Macron për armët dhe pajisjet “në rrugën për në Ukrainë” nga partnerët e tyre.

“Koalicioni kundër luftës po funksionon!” tha ai.

Këtu është gjithashtu një përkthim më i gjerë i deklaratës video të Zelenskiy nga rreth 30 minuta më parë.

Ka shumë informacione të rreme që thonë se kam urdhëruar ushtrinë ukrainase të dorëzohet. Pra, dëgjoni këtu: Unë jam këtu. Ne nuk po i lëmë armët, do të mbrojmë vendin tonë. Armët tona janë e vërteta jonë, është vendi ynë, fëmijët tanë dhe ne do t’i mbrojmë.

/GazetaSinjali/