image Finalja e Superkupës së Italisë, caktohet data e derbit Milan-Inter - Sinjali

Finalja e Superkupës së Italisë, caktohet data e derbit Milan-Inter

news image

Lega Serie A ka shpallur zyrtarisht datën e Superkupës së Italisë së radhës.

Milan-Inter do të luhet më 18 janar 2023 në Riad, Arabia Saudite, por ora ende nuk është përcaktuar.

Milan është fituesi i kampionatit italian dhe Interi fituesi i Kupës së italisë, ndaj së bashku do të ndeshen në finale për t’u shpallur më i miri i Italisë.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: