image Ëndrra vazhdon, Atalanta e ‘shkel’ Valencian - Sinjali

Futboll/ Ëndrra vazhdon, Atalanta e ‘shkel’ Valencian

news image

Ekipi i Atalantas ka shënuar fitore historike sonte kundër Valencias me rezultat 4:1.

Italianët edhe pse të ri në këtë kompeticion treguan forcën e tyre kundër përvojës së spanjollëve, transmeton Gazeta Sinjali.

Për skuadrën e Atalantas shënuan: Hateboer( 16’, 63’), Ilicic(42’) dhe Freuler(57’).  Kurse për Valencian shënoi Cheryshev në minutën e 66-të.

Kjo ishte ndeshja e parë e Atalantas në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Valencia duhet të bëj mrekullinë në Spanjë nëse mendon kualifikimin./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin