image Edhe kjo shkollë e Prishtinës kalon në mësim online - Sinjali

Edhe kjo shkollë e Prishtinës kalon në mësim online

news image

Nga sot nxënësit e Shkollës Fillore dhe të Mesme të Ulët “Emin Duraku” në Komunën e Prishtinës, do ta vijojnë mësimin online (në distancë), pasi që tre mësimdhënës, dy psikologe asistente dhe gjashtë nxënës të këtij institucioni kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali.

Ky vendim të cilin e ka siguruar Gazeta Sinjali, është marrë sot nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Më poshtë gjeni vendimin e plotë. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin