image Donnarumma tregon nëse është penduar për largimin nga Milani pasi klubi italian fitoi Scudetton - Sinjali

Donnarumma tregon nëse është penduar për largimin nga Milani pasi klubi italian fitoi Scudetton

news image

Portieri i Paris Saint-Germain, Gianluigi Donnarumma ka theksuar se është i lumtur për suksesin e Milanit për titullin e Serie A por nuk është penduar që u largua.

Italiani u largua nga San Siro në verë me zëvendësuesin e Mike Maignan që luajti rolin kryesor në suksesin e tyre në Scudetto.

I pyetur në një konferencë shtypi përpara sfidës me Argjentinën nëse ishte penduar për largimin e tij, ai tha: “Jo, jam i lumtur për atë që bëri Milani dhe u shkrova të gjithë bashkëlojtarëve të mi.

“Jam i lumtur për atë që ata bënë, por nuk kam asnjë pendim.”

Pavarësisht se fitoi Ligue 1 me PSG-në dhe u votua si Portieri i Vitit në Ligue 1, Donnarumma është përballur me shumë kritika këtë sezon – kryesisht për rolin e tij në humbjen e 1/16 të Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit.

Duke udhëhequr 1-0 nga ndeshja e parë, PSG dyfishoi avantazhin e tyre në Bernabeu, por Madridi shënoi një gol me Karim Benzema pasi ai ndali topin Donnarummas – dhe goli shkaktoi një kthesë të plotë me sulmuesin francez që realizoi një hat trick për të dërguar skuadrën madrilene në çerekfinale.

Megjithatë, Donnarumma tha se nuk besonte se goli duhej të kishte qëndruar. Ai tha: “Për mua ishte një faull. Mund ta kishim trajtuar më mirë – edhe më pas.

“Është turp sepse futbolli është një lojë momentesh dhe ne kishim dominuar më parë. Ne kemi një ekip të madh me lojtarë të mëdhenj“, ka deklaruar portieri italian.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: