image De Paul fton Messin t'i bashkohet Atleticos: Correa do t'i japë 10-shin, do të shikojmë për të një apartament në Madrid
[wp-story id="814678"]

Futboll

De Paul fton Messin t’i bashkohet Atleticos: Correa do t’i japë 10-shin, do të shikojmë për të një apartament në Madrid

news image

Mesfushori i Argjentinës dhe Atletico Madridit, Rodrigo De Paul, ka inkurajuar Lionel Messin që t’i bashkohet atij në kryeqytetin spanjoll.

Kontrata e Messit do të skadojë në fund të sezonit dhe ka shumë spekulime se ku ai do të bëjë lëvizjen sezonin e ardhshëm.

Duke folur për emisionin spanjoll të radios El Larguero, De Paul e këshilloi shokun e tij të skuadrës në ‘Albiceleste’ që të refuzonte klubet e tjera të interesuara për të, në favor të një lëvizjeje në Atleti këtë verë.

“Le të vijë [Messi] këtu. Ne i themi Angelito [Correa] t’i japë atij 10 dhe ne shikojmë për një apartament në qendër të Madridit.”

Ai dëshiron që Felix të qëndrojë gjithashtu në Madrid: “Të gjithë duan një lojtar si Joao Félix. Ai nuk është këtu për shkak të gjërave të futbollit, por këtu në Atletico ne e duam atë – ne e duam atë.”

Messi ka një vendim për të marrë në fund të sezonit, me PSG, Inter Miami dhe thuhet se Barcelona të gjithë konkurrojnë për të nënshkruar me fituesin e Kupës së Botës. Megjithëse nuk ka pasur asnjë lidhje me Atletin, De Paul shpreson që Messi t’i bashkohet atij.

/GazetaSinjaliSport/