image City e fillon mbarë vitin 2020, mposht Evertonin me epërsi minimale

Futboll

Sport/ City e fillon mbarë vitin 2020, mposht Evertonin me epërsi minimale

news image

Në kuadër të xhiros së 21-të, Manchester City ka mposhtur 2:1 Evertonin në ‘Etihad Stadium’.

Heroi i Manchester City do të jetë Gabriel Jesus, i cili shënoi të dy golat.

Sulmuesi brazilian shënoi në minutat 51’ dhe 51’.

Deri në fund të ndeshjes, Everton arriti të ngushtonte epërsinë, kur realizoi Richarlison në minutën e 71’.

Kjo ishte humbja e parë për Carlo Ancelottin si trajner i Everton./Gazeta Sinjali/