image Chelsea e ‘shkollon’ Evertonin, Broja bën debutimin e tij

Futboll

Futboll/ Chelsea e ‘shkollon’ Evertonin, Broja bën debutimin e tij

news image

Ekipi i Chelseas ka shënuar fitore të rëndësishme  kundër Evertonit.

Londinezët shënuan fitore me rezultat 4:0, duke dhuruar spektakël në ‘Stamford Bridge’, transmeton Gazeta Sinjali.

Golat për Chelsean i shënuan Mount(14’), Pedro(21), Willian(51’) dhe Giroud (54’).

Në këtë ndeshje Frank Lampard i dha minuta edhe talentit shqiptar, Armando Broja. Ai e zëvendësoi Girdoud në minutën e 86-të. /Gazeta Sinjali/