image Bennacer nënshkruan kontratë të re me Milanin javën tjetër, kjo do të jetë klauzola e tij

Futboll

Bennacer nënshkruan kontratë të re me Milanin javën tjetër, kjo do të jetë klauzola e tij

news image

Ismael Bennacer do të zgjasë kontratën me Milanin.

Bennacer do të nënshkruajë kontratë të re me AC Milan javën e ardhshme, raporton gazetari italian, Fabrizio Romano.

Marrëveshja do të jetë e vlefshme deri në qershor 2027, me pagë afër 4 milion euro neto në vit.

Bennacer e donte vetëm qëndrimin te rosonerët dhe klauzola e lirimit do të mbetet e njëjtë: 50 milionë euro.

/GazetaSinjaliSport/