image ZYRTARE: Werner humbet Botërorin shkaku i lëndimit

Futboll

ZYRTARE: Werner humbet Botërorin shkaku i lëndimit

news image

Timo Werner do të humbasë Botërorin që do të mbahet në nëntor, shkaku i një lëndimi të pësuar.

Gjermani pësoi një lëndim në kyçin e këmbës mbrëmë në fitoren ndaj Shakhtar Donetsk.

Skanimet sot në Leipzig treguan se ai ka këputur ligamentin në kyçin e tij të majtë dhe për këtë arsye do të jetë jashtë për pjesën tjetër të vitit 2022, ka konfirmuar klubi gjerman.

/GazetaSinjaliSport/