image Këto janë kombëtaret që e siguruan kualifikimin tutje

Futboll

Këto janë kombëtaret që e siguruan kualifikimin tutje

news image

Ka përfunduar edhe xhiroja e dytë në kuadër të fazës së grupeve në Kampionatin Botëror, që po mbahet në Katar.

Tashmë dihen edhe kombëtaret që e kanë siguruar kalimin në fazën e nokautit.

Franca, në grupin D, pas dy fitoreve rresht, është kualifikuar tutje.

Të njëjtën gjë e ka bërë edhe Brazili në grupin G, pas dy fitoreve. Ndërkohë të njëjtin sukses e arriti edhe Portugalia ndaj Uruguait, duke kaluar sigurt në fazën tjetër.

Nga nesër do të zhvillohet faza e tretë dhe e fundit e fazës së grupeve.

/GazetaSinjali/