image ZYRTARE: Prishtina transferon Kushtrim Gashin nga Ballkani - Sinjali

ZYRTARE: Prishtina transferon Kushtrim Gashin nga Ballkani

news image

FC Prishtina ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me mesfushorin Kushtrim Gashi.

Mesfushori defanziv ka nënshkruar kontratë dy-vjeçare me klubin kryeqytetas.

29-vjeçari i bashkohet Prishtinës pas tre viteve shumë të suksesshme te skuadra e Ballkanit ku e ka fituar titullin kampion edicionin e kaluar.

Gashi në karrierën e tij ka luajtur edhe për Besën e Pejës, Vëllaznimin e Gjakovës dhe Istogun.

/GazetaSinjaliSport/Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: