image Zidane refuzon tri kombëtare të mëdha, njëra nga më të fortat në botë

Futboll

Zidane refuzon tri kombëtare të mëdha, njëra nga më të fortat në botë

news image

Zinedine Zidane vazhdon të mbetet një trajner i lirë edhe pse ka pasur oferta të shumta në drejtim të tij.

Sipas gazetës franceze, L’Equipe, ish-trajneri i Real Madridit ka refuzuar tri kombëtare deri më tani.

Brazili, Portugalia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shprehur interesim për të.

Por Zinedine Zidane ka vendosur që të mos e pranoj asnjërën prej tyre.

50 vjecari është përmendur edhe si mundësi për të zëvendësuar Deschamps te Franca por në fund të trajneri dhe nënkampionët e Botës vendosën për vazhdimin e bashkëpunimit.

/GazetaSinjaliSport/